האם דפי השגיאה באתר שלכם מכניסים כסף?

האם ביקרתם פעם באתר, אבל הקלדתם כתובת עמוד באופן שגוי? מה ראיתם?

רוב הסיכויים שראיתם דף גנרי, שבו היה כתוב “לא ניתן להציג את הדף”, “לא נמצא”, או “הכתובת המבוקשת לא נמצאה על שרת זה”. הדפים האלה ידועים לרוב כדפי שגיאה 404. אלה דפים המופיעים כברירת מחדל כאשר גולשים מקלידים כתובת שגויה באתר שלכם.

לרוב, כאשר זה קורה הגולש לוחץ על כפתור החזרה של הדפדפן ושוכח לאן רצה להגיע בהתחלה וממשיך הלאה. המשמעות היא שאיבדתם לקוח פוטנציאלי.

למה לא לנצל את זה לתועלתכם האישית כאשר זה קורה (בכוונה או בטעות)? אם יש לכם אתר ויש אליו תנועה, לעיתים הגולשים יגיעו לעמוד כזה. אם הם יגיעו לעמוד הגנרי, שאומר להם שהדף שהם חיפשו לא קיים, אתם לא עושים שימוש נכון בנכסי האתר שלכם.

כל עמוד באתר שלכם יכול להרוויח עבורכם כסף, אז מדוע לא דפי ה-404? הרי ניתן להתאים אותם אישית, בדיוק כמו כל דף אחר באתר שלכם.

ישנן מספר דרכים שניתן ליישם זאת:

אלה רק מספר דרכים, מתוך לא מעט, בהן ניתן להפוך את דף ה-404 שלכם למכונה ליצירת הכנסות. אמנם זה כנראה לא יעשה אתכם עשירים, אבל לכל הפחות זה יגדיל את ההכנסות שלכם מאתר האינטרנט.

כך או כך, אם לא תתאימו את הדף הזה לתועלתכם, אתם “משאירים כסף על השולחן”. לשים משהו עבור הגולשים בעמוד הזה, עדיף בהרבה מלא לשים שם שום דבר.

לחצו כאן לדוגמא: https://www.sitesuccess.co.il/bla

מכיוון שאין כזה עמוד באתר שלי, הופניתם מיד לעמוד השגיאה המותאם שהכנתי.

אז איך אפשר להתאים את דפי השגיאה כרצוננו?

דרך אחת היא לברר בחברת האיחסון שלכם אם היא מאפשרת דפי שגיאה מותאמים אישית. במידה וכן, בררו כיצד ניתן לבצע זאת.

דרך אחרת היא להשתמש ביכולות מערכת הניהול של האתר שלכם.

במידה ואתם משתמשים בוורדפרס, עליכם לבצע 2 פעולות כדי ליצור דף שגיאה מותאם. קודם כל, עליכם ליצור עמוד רגיל במערכת ולהכניס אליו את התוכן שאתם רוצים שיופיע לגולש שהגיע לשם בטעות. לאחר מכן, עליכם ליצור הפניה לדף הזה מתוך המקום המתאים בתבנית העיצוב שלכם.

לסיכום, אני ממליץ לכל אחד ואחד מכם ליצור לעצמו דף שגיאה מותאם עם הצעה אטרקטיבית או הצטרפות לרשימת התפוצה, וכך לא לאבד את הפוטנציאל שנמצא בכל גולש שמבקר באתר.

בטוח שיעניין אתכם גם...

דברו איתי על הפרויקט הבא שלכם

לא בטוחים מה מתאים לעסק שלכם? למה שלא תשאירו לי הודעה? אשמח לעזור לכם בכל אחד מהתהליכים שלכם.

💬 צריכים עזרה?
אהלן 👋
איך נוכל לעזור לך היום?
Messenger Phone SMS WhatsApp
דילוג לתוכן