ככה לא עושים פלאייר

הפעם אני רוצה להתייחס לשיווק האופליין של העסק ואיך אפשר לחבר אותו עם שיווק האונליין.

מעשה שהיה כך היה: היום קיבלתי בתיבת הדואר של הבניין פלאייר בגודל של בסביבות חצי דף A4, מעסק של תיקוני מחשב, התקנות מחשבים וכד’.

בדרך כלל אני זורק פלאיירים כאלה לפח המיחזור, אלא שהפעם, לא יודע למה, החלטתי לקחת אותו ולבחון אותו לעומק. מלבד היותו בגודל של חצי דף A4, זהו פלאייר צבעוני, דו-צדדי, על נייר כרומו.

אני יודע שלהפיק פלאייר נדרשת גרפיקה, יש עלות להדפסה, ולפעמים גם עלות הפצה, אם משתמשים בדואר או בחברה חיצונית, שמחלקת אותו בתיבות הדואר.

בכל מקרה, בחנתי את הפלאייר, והגעתי למסקנה, שלדעתי, בעל העסק זרק כסף לפח. ואני אסביר.

1. תוכן

אני מתייחס לפלאייר כאל דף מכירה לכל דבר. לפני שמספרים לי על תכונות המוצר או השרות, אני מצפה שיספרו לי מה התועלות שיהיו לי אם אצרוך אותו (או לצורך העניין, אצור קשר עם בית העסק). במקרה שלפנינו, לא מצאתי שום תועלת, או לחיצה על כאבים, שיגרמו לי לפנות דווקא אליו, ולא אל מתחרה מאוד גדול שלו באזור.

כל מה שמופיע בפלאייר זה רשימת השירותים שניתן לקבל והנחות למי שיפנה דרך הפלאייר (אגב, במקרה הזה, עולה השאלה איך בדיוק ניתן לבצע מעקב אם לקוח הגיע דרך הפלאייר או מאפיק שיווק אחר).

2. קריאטיב

תמונת הרקע מציגה שורת כתובת של הדפדפן עם הכיתוב “http://www”. אני שואל את עצמי עכשיו: באיזה עסק מדובר? האם זהו עסק לתמיכת מחשבים או עסק שקשור בצורה כזו או אחרת לאינטרנט? אם אני מסתכל על התמונה, מדובר בעסק שקשור לאינטרנט. אם אני קורא את הטקסטים, מדובר בעסק לתמיכת מחשבים.

3. יצירת קשר

כל, אבל ממש כל, פרטי יצירת הקשר מופיעים בקטן, כולל כתובת אתר האינטרנט שנבלעת בתמונת הכותרת, ולוקח לא מעט זמן למצוא אותה. אגב, בפלאייר לא מופיעה כתובת מייל…דבר בסיסי ביותר.

4. נדל"ן

מה שהכי הפליא אותי, והייתי צריך לקרוא את הפלאייר מספר פעמים כדי להיות בטוח שזה מה שאני רואה, זו העובדה שלמרות שמדובר בפלאייר דו-צדדי, משני צדדיו מופיע
ב-ד-י-ו-ק אותו תוכן. אני יכול להישבע שהפכתי את הפלאייר, לא פעם ולא פעמיים, וחיפשתי אם יש משהו שונה. לצערי לא מצאתי.

ואני שואל אתכם: השקעתם כסף בפלאייר, בגרפיקה שלו, עשיתם אותו דו-צדדי, ואז כתבתם שני צדדים זהים? לא חבל?

אני יודע שאם אני הייתי משתמש בפלאייר כאמצעי שיווק, והייתי משתמש בשני הצדדים שלו, בטוח שבצד אחד לפחות הייתי נותן כמה טיפים של “עשה זאת בעצמך” למי שקורא את הפלאייר. כך גם הייתי נותן ערך ללקוחות הפוטנציאליים וגם מבדל את עצמי מהמתחרים שלי.

בנוסף, לא הייתי נותן סתם כתובת של אתר האינטרנט שלי, אלא מפנה לדף נחיתה שבו אפשר לקבל טיפים נוספים בתחום, אם משאירים שם ומייל.

בטוח שיעניין אתכם גם...

דברו איתי על הפרויקט הבא שלכם

לא בטוחים מה מתאים לעסק שלכם? למה שלא תשאירו לי הודעה? אשמח לעזור לכם בכל אחד מהתהליכים שלכם.

💬 צריכים עזרה?
אהלן 👋
איך נוכל לעזור לך היום?
Messenger Phone SMS WhatsApp
דילוג לתוכן