5 דקות עבודה ביום ואתם עשירים

אתמול, יום שבת 18.8.12, פורסמה ידיעה באתרי חדשות שונים על כך שנחשפה בארצות הברית הונאת פונזי עולמית, שגם ישראלים לקחו בה חלק, מהצד הנפגע.

בקצרה, למי שלא שמע על כך עדיין (למרות שהפייסבוק, שלי בכל אופן, רועש וגועש בנושא), מדובר בחברה אמריקאית שכדי להצטרף אליה היה צריך לשלם סכום כסף ראשוני וחודשי והרווחים היו מגיעים דרך אותם כספים ולא ממכירות בפועל של מוצרים.

ההבטחה של המגייסים הייתה שבחמש דקות עבודה ביום אפשר לעשות הרבה כסף.

ואני שואל את עצמי, ואתכם: האם אתם מכירים עבודה כלשהי שבהשקעה כזו קטנה של זמן אפשר להרוויח הרבה כסף? האם יכול להיות שכל מי שעובד למחייתו, ולא משנה אם כשכיר או כעצמאי, הוא פשוט טיפש, ורק יחידי סגולה מצליחים “לעלות על השיטה”?

מה הקשר, אם כן, לשיווק באינטרנט?

משום מה, עדיין שיווק באינטרנט נתפש בעיני לא מעט אנשים כמשהו מפוקפק, שעלול להפיל את מי שעוסק בו לתוך בור עמוק, שלא יוכל לצאת ממנו.

אני טוען, שהיום כל עסק, כל חברה, שיש להם לפחות אתר אינטרנט נחשבים למשווקי אינטרנט. הרי אם הגעתי לבית עסק מסוים, גם אם מדובר בחנות מקומית למוצרי חשמל, דרך חיפוש בגוגל וגלישה באתר שלה, הרי שהגעתי לאותה חנות באמצעות מהלכי שיווק אינטרנטיים שהיא עשתה, כדי להגדיל את קהל לקוחותיה.

אבל, שיווק באינטרנט לא נגמר באתר אינטרנט. הוא רק מתחיל שם. כדי שתהליכי השיווק האינטרנטיים של העסק יהיו יעילים צריך ליישם דברים נוספים כמו ניהול רשימת תפוצה, נוכחות במדיה החברתית, פרסום בגוגל ועוד. כאשר בסופו של דבר מטרת כל “הזרועות האינטרנטיות” היא להביא את התנועה הממוקדת של קהל היעד שלנו אל אתר האינטרנט שלנו, ששם אנחנו מוכרים לו את המוצרים והשירותים שלנו.

שיווק באינטרנט הוא חלק חשוב ביותר בכל עסק, ולא משנה אם מדובר בעסק שמוכר מוצרים, שירותים, או שכל הפעילות שלו מתבצעת באינטרנט. עסק שלא ישכיל להבין זאת, עסק שיחשוב ששיווק באינטרנט הוא עניין של חמש דקות מאמץ ביום (וגם זה רק אם יש חשק), לא יצליח לעולם באינטרנט.

בעידן של היום, עסק שלא תהיה לו נוכחות אינטרנטית, החל מאתר, דרך הפצת תכנים במדיה החברתית, סרטוני תוכן, השתתפות בפורומים ועוד ועוד, לא יוכל להתקיים לאורך זמן.

אני שומע לא מעט בעלי עסקים שאומרים שהאינטרנט הוא לא בשבילם, הוא מתאים לכולם, חוץ מלעסק שלהם. אחרי שאני מנסה להבין למה הם חושבים ככה, רוב התשובות מתמקדות דווקא בהתנעת התהליך, באיך עושים דברים. רוב האנשים חושבים שהאינטרנט לא מתאים להם, לא כי הם חושבים באמת שזה לא יעבוד בשביל העסק שלהם, אלא כי יש להם מחסום טכני שלדעתם אינם מסוגלים לעבור.

2 מחשבות על “5 דקות עבודה ביום ואתם עשירים”

 1. אכן,כל חברה או עצמאי שיש לו אתר,משווק באינטרנט.אך הוא לא עוקץ או מרמה.יש לו עוד ערוץ שיווק.כפי שהוא משווק באוף ליין הוא משווק און ליין.
  רוצה לומר,אם הוא לא ישר בשיווק רגיל כנ”ל יהיה כנראה באינטרנט.
  מה שקרה הפעם,כמה חברה מישראל שיש להם עסקים באינטרנט,אני רוצה להאמין,לא מכונות זדון,שיווקו לאחרונה חברה זו.
  הבטיחו הרים וגבעות וכסף קל ללא מאמץ בדקות ספורות ביום.
  אני את המשווקים האלה מוחק מהרשימה שלי.
  אודה לאמת אסף ,לא קראתי את כל המאמר שלך,אך אני לא האמנתי לזבל שניסו למכור לי.
  ואם האנשים מישראל נסעו לבדוק את החברה באר”הב ,עשו קופה ועדיין הפילו אנשים בישראל,אצלי הם מחוקים.
  אני מזמין את כל מי שקיבל מהם דיוור אגריסבי ולא נפל בפח,למחוק אותם.אני יותר לא מאמין למילה שלהם.

  1. אסף אפשטין

   רן צהריים טובים, ותודה על תגובתך.

   אני לא טענתי ששיווק באינטרנט הוא עוקץ או מרמה. להיפך, השיווק באינטרנט, אם עושים אותו כמו שצריך יכול להביא את העסק למקומות שהבעלים שלו לא חלם עליהם אפילו.
   לגבי אותם ישראלים ששיווקו חברה זו, אני בפירוש חושב שהם בצד הנפגע.
   אם נתייחס לרגע לנושא אותה חברה, חובה על כל אדם לבדוק טוב טוב לאן הוא נכנס ומה המודל העסקי שעומד מאחורי זה. האחריות היא כולה שלו, כי לצערי תמיד יהיו כאלה שינסו להפיל אנשים אחרים בפח.

   לעניין השיווק באינטרנט, כדאי מאוד לכל בעל עסק לשנות את תפיסת העולם הזו (אם אכן יש לו אחת כזו) ולא לחשוב שעבורו זה לא יעבוד. אם עושים את זה נכון זה עובד. נקודה.

סגור לתגובות

דילוג לתוכן